Big Bag Çuvallar Neden Avantajlıdır ?

Birçok farklı işletme türü, big bag çuvallar kullanarak çok çeşitli malları depolar ve taşır. Big bag çuval büyük boyutta ve ağır yüklere dayanacak şekilde üretilmiştir. Ekinler, tohumlar ve hatta kir gibi önemli miktarlarda malları depolamak üretilmişlerdir.

Big Bag  Çuval Nedir?

Big bag çuvallar, bir ürünün çok miktarda depolanması yada sevkiyatını amaçlayan büyük ve sağlam bir çuvaldır. Bu çuvalların  köşelerine forklift ile kaldırılabilmeleri için ilmekler dikmek mümkündür. Bir şirket ürünlerinden nemi uzak tutmaktan endişe ediyorsa, çantanın içine bir astar dikilmiş de olabilir.Çiftçiler genellikle gübre, toprak, tohum ve tahıl gibi malzemeleri big bag çuvallarda depolar. Tahılları depolamak için toplu torbalar da kullanılabilir. Hem doldurma ağızları hem de dağıtma ağızları işinizin gereksinimlerine uyacak şekilde değiştirilebilir.

big bag çuvallar
big bag çuvallar

Big Bag Çuvallar Farklı Sektörlerde Nasıl Yardımcı Olabilir?

Şirketler bu çuvalları için ne tür yerlerde kullanıyor ? Aşağıdakiler, big bag çuvalların çeşitli kullanımlarına ilişkin bazı örneklerdir:

Tarım: Birçok tarım ürünü, hayvan yemi veya hayvan yemi olarak veya insanlar tarafından tüketilmek üzere tasarlanmıştır., Gıda ürünleri için güvenli olduğu doğrulanmış kimyasal içermeyen çuvallar kullanılır. Bu öğelerin taşınması daha kolay ve daha az stresli hale getirilmelidir.

Kimya: Big bag çuval çok çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur. Bu da onları potansiyel olarak tehlikeli ürünlerin taşınması için ideal hale getirirken aynı zamanda statik bir şok alma olasılığını azaltır. Esse Bigbag, tehlikeli ürünlerin ve tehlikeli kimyasalların taşınmasında kullanılan big bag çuvalları yapmak için gerekli tüm standartları başarıyla tamamladığını duyurmaktan mutluluk duyar.

Gıda: Gönderilen gıdaların çoğu kuru dökme ürünler olduğundan, big bag çuvallar gıda ürünlerinin nakliyesi için ideal kaplardır. Piyasada, özellikle bu kullanım durumu için üretilmiştir. İnsan gıda sınıfı ürünlerin nakliyesi için güvenli olduğu onaylanan çok sayıda dökme torba bulunmaktadır.

İnşaat ve madencilik: big bag çuvallar, inşaatta kullanılan malzemeleri ve madencilikte kullanılan eşyaları taşımak için de mükemmel bir seçimdir. Başarıyla tamamlanan inşaat projeleri genellikle çok büyük miktarlarda hammaddeye ihtiyaç duyar. Başarıyla tamamlanan madencilik faaliyetleri tonlarca çıktı üretir. Big bag çuvalların sağlamlığı, uyarlanabilirliği ve uzun ömürlülüğü, eşyaların istenilen yere taşınması için yeterlidir.

big bag çuval
big bag çuval

Ek Avantajlar

Uzun ömürlü bu çantaların sağlam bir yapıya sahip olması kesinlikle çok önemlidir. Birkaç tür plastik elyaftan dokunurlar. Aşağıdakiler, bu tür malzemelerin kullanılmasının getirdiği avantajlardan bazılarıdır:

Polipropilen, en az ağırlığa sahip ticari polimerlerden biridir. Çuvallar kullanıcı dostudur. Hafif malzeme sayesinde eşyalarınızı saklamak ve taşımak için idealdir.

Dayanıklılık, dokuma plastiğin ısıya, neme, esneme ve büzülmeye karşı direnci ile gösterilebilir. Dokuma plastik big bag çuvallar, yüksek ısı ve basınç gibi zorlu koşullara maruz kaldıklarında bile formunu korur. Ek olarak ürünleri güvenli ve verimli bir şekilde muhafaza etme kapasitelerini koruyacaktır.

Esneklik: Dokuma plastik çuvallar esneklikleri nedeniyle kullanıcı dostudur. Yerden tasarruf etmek için nispeten küçük formlara katlanabilirler. Ayrıca fabrika veya depo katındaki işçiler için çok fazla alan yaratıyor.

Mukavemet: Lifler birbirinin üstünde, altında ve arasında örüldüğü için katmanlar uzun ömürlü ve kalındır.

 


Yorum Yapın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlendi. (*)


ESSE BİG BAG

İletişim

Big Bag ürünlerimiz hakkında bugün bizi arayın.
0 (282) 673 30 36

https://www.essebigbag.com


SOSYAL MEDYA

Bizden Haberdar Olun

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek kampanya ve yenilikleri takip edebilirsiniz.